Szczotki, zbieraki i rozdzielacze (do blach) magnetyczne

Rozdzielacze magnetyczne służą do bezpiecznego i sprawnego zdejmowania arkuszy blach magnetycznie miękkich o grubości od 0,5 mm do 2 mm. Nie stosuje się ich do blach kwasoodpornych, miedzianych, mosiężnych i aluminiowych.

Wzajemne odpychanie arkuszy stalowych jest spowodowane działaniem strumienia magnetycznego rozdzielacza. Powstające w wyniku tego szczeliny między blachami pozwalają wygodniej je zdejmować. Przy większych rozmiarach blach konieczne może być jednak użycie większej ilości rozdzielaczy.

Na specjalne życzenie Klienta możemy wykonać model rozdzielacza ze stopą mocującą oraz rączką, jak również większe rozmiarowo separatory, służące do rozdzielania blach grubszych niż 2 mm.

Jezdne szczotki (wózki, miotły) magnetyczne są używane do zbierania z podłoży niepożądanych drobin metali magnetycznie miękkich, między innymi w warsztatach samochodowych, fabrykach, magazynach czy sklepach.

Wyróżnia się dwa rodzaje szczotek magnetycznych: do zastosowania na powierzchniach płaskich oraz szczotki uniwersalne. Pierwszy rodzaj szczotek stosowany jest najczęściej na halach produkcyjnych, a jej konstrukcja (cztery działające niezależnie kółka) pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Z kolei szczotka uniwersalna działa na dwóch kółkach, jest cięższa od szczotki na czterech kółkach (za to łatwiejsze w prowadzeniu), ale ma szersze zastosowanie - może być używana zarówno na płaskich powierzchniach, jak i powierzchniach trawiastych czy betonowych (parkingach, trawnikach, placach budowy). Na życzenie Klienta wykonujemy szczotki magnetyczne o innych wymiarach oraz o zwiększonym zasięgu działania.

 

 

 
Proszę czekać! Trwa wczytywanie danych.
 
<